jak wspomóc działanie jelit?

Jak wspomóc działanie jelit?

Jak wspomóc działanie jelit, aby czuć się dobrze i komfortowo we własnym ciele? Nie na próżno mówi się o jelitach, że są drugim mózgiem. Źle funkcjonujące jelita mogą wpędzić nas w depresję i ogólne złe samopoczucie ze strony układu pokarmowego. Sama doświadczyłam tych dolegliwości, których w życiu już bym nie chciała doświadczyć. Obecnie nie jestem idealnym opiekunem swoich jelit, ponieważ jak każdy z nas mam ochotę raz na jakiś czas na kieliszek wina lub na słone przekąski w sobotni wieczór.

Chcemy cieszyć się doskonałą pracą jelit, nawet gdy nie za bardzo o nie dbamy. Kłopoty zaczynają się, wtedy gdy nasze jelita zaczynają się buntować. Kiedy możemy podejrzewać zaburzoną pracę jelit? Wtedy gdy doświadczamy takich dolegliwości jak:

Objawy złej pracy jelit.

  1. Bóle brzucha i głowy,
  2. Wzdęcia i towarzysząca zgaga,
  3. Zaparcia lub biegunki,
  4. Nadmierne gazy
  5. Nudności po każdym posiłku,
  6. Brak koncentracji,
  7. Osłabienie organizmu,
  8. Depresja.

Jeśli takie dolegliwości występują możemy podejrzewać zachwianą równowagę flory jelitowej. Oczywiście udaj się w pierwszej kolejności do lekarza, aby was zbadał i wystawił odpowiednią diagnozę. Wpis i opis tutaj traktuj, jak moje ewentualne przypuszczenie, lecz śmiem twierdzić z dużym prawdopodobieństwem, że opisane dolegliwości to źródło złej pracy jelit.

Ponieważ pomogłam swoim jelitom na tyle mocno, że chwila zapomnienia (słodycze, kieliszek wina, chipsy) nie wpływa na moje samopoczucie w negatywny sposób. Jesteśmy tylko ludźmi i dzisiejsze czasy są takie, a nie inne. Wystarczy, że zrozumiemy pracę naszych jelit i postaramy się im pomóc. Jeśli chodzi o dwie najważniejsze funkcje jelit, to dostarczanie składników odżywczych (głównie jelito cienkie) i przetwarzanie resztek w jelicie grubym i wydalanie ich. Wiadomo, że musimy dbać o jelita w przeważającej części czasu, aby cieszyć się zdrowiem podczas chwil, w których mniej o nie dbamy. 😉

Jak wspomóc działanie jelit?

Jak wspomóc działanie jelit i co zyskamy? To przede wszystkim i lepsza odporność i łatwość w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała oraz także mniejszy poziom cukru i cholesterolu we krwi. Lepsze samopoczucie i więcej energii. Regularne wypróżnianie się, to także mniejsze ryzyko rozwoju poważnych chorób ze strony układu pokarmowego.

Jak wspomóc działanie jelit? Oto nawyki, które warto włączyć do codziennego życia:

Nawadnianie – ważne jest odpowiednie nawadnianie organizmu. Zapobiega zaparciom i ułatwia wydalanie. Wypijaj zalecaną dzienną porcję płynów.

Aktywność fizyczna – Od dawna wiadomo jak ważny dla zdrowia jest ruch. Światowa Organizacja Zdrowia WHO, podkreśla to już od dekad, że ruch jest ważnym elementem. Równie ważnym jak nawadnianie. Uławia nam prawidłowe załatwianie się. Te dwa elementy już mogą poprawić pracę naszych jelit.

Zmiana nawyków żywieniowych – Zwróć uwagę na jakość jedzenia, które spożywasz. Spróbuj na początku włączyć do diety więcej warzyw i owoców. Ogranicz wysoko przetworzone produkty. Na starcie o zdrowe jelita warto załączyć suplementację.

Nutraceutyk Bowel Build

SUPLEMENTACJA – Odbuduj jelita dzięki Bowel Build w zestawie startowym zdrowe jelita. Inaczej bowel build z dosłownego tłumaczenia oznaczałoby to „budowę jelit”. Zadbaj o swoje jelita i zarejestruj się w celu zakupu także niezbędnych bakterii Bacillus Coagulans (90 kaps.): Kliknij Tutaj i przenieś się na stronę e-naturessunshine, na której możesz przeczytać ulotkę i wybrać te dwa produkty. Po tygodniu odczułam dużą poprawę. Mam więcej energii do życia. Spójrz co zawiera zestaw.

Skład zestawu na jelita:

  • Bacillus Coagulans
  • Bowel Build

Po rejestracji dostaniesz zniżkę i możliwość kupowania po niższych cenach. Zapraszam do ewentualnych pytań w komentarzach:) Bożena.

Podziel się:

Dodaj komentarz