Jak wzmocnić stawy i kości

Jak wzmocnić Stawy i kości?

Jeśli czytasz ten wpis, to się zastanawiasz co zrobić, aby wzmocnić stawy i kości. Odczuwasz dolegliwości i zaczynasz się zastanawiać jak sobie pomóc? Wraz z wiekiem nasze stawy i kości się zużywają. Nadmierna eksploatacja jak również siedzący tryb życia im nie służy. Jeśli już zdecydowaliśmy się na wzięcie losu we własne ręce i chcemy wzmocnić nasz szkielet, ważne jest, aby dobrać początkowo możliwy do własnych możliwości zakres aktywności fizycznej i zmianę nawyków żywieniowych, które opisuję poniżej.

Wspominałam w opisie, że początkowa pomoc fizjoterapeuty postawiła mnie na nogi i doprowadziła do sprawniejszej kondycji moich stawów i kości. Niestety też musimy wziąć pod uwagę stan odżywienia naszego organizmu. To co jemy ma duży wpływ na stan naszego zdrowia i kondycję stawów. Źle zbilansowana dieta może wpłynąć na zahamowanie procesu mineralizacji kości, a także do magazynowania kryształów kwasu moczowego. Z upływem lat mogą zacząć się problemy. Gdy jest go za dużo, kwas zaczyna się krystalizować i odkładać w stawach.

Czym to grozi dla stawów i kości?

Skrystalizowany kwas odkłada się w postaci, której nie potrafią wchłonąć białe ciałka krwi. W tym momencie mogą zacząć się bolesne stany zapalne i uszkadzać tkanki. W ten sposób zaczynają się nasze problemy stawów i kości. Najlepiej jest temu zapobiegać już w momencie uświadomienia sobie, jakiej jakości produkty spożywamy, dlatego na wstępnie piszę o zbilansowanej diecie. Taka dieta nie tylko wspomaga układ kostny, ale też i inne części naszego ciała. Chociażby układ pokarmowy.

Jakość naszego jadłospisu w dzisiejszych czasach zostawia sobie wiele do życzenia co do wartości odżywczych, których potrzebuje do zasilenia nasz organizm. Śmieciowe, szybkie jedzenie typu fast food i wysoko przetworzone produkty spożywcze mogą z czasem stać się przyczyną powstawania chorób zwyrodnieniowych i nawarstwiających się dolegliwości ze strony układu kostnego.

więc Jak wzmocnić stawy i kości?

Jak wzmocnić stawy i kości z poziomu odżywienia? Które typy produktów spożywczych warto włączyć do codziennego jadłospisu, aby wzmocnić stawy i kości? Bardzo wielkie znaczenie ma codzienne odżywianie. W skrócie opiszę produkty, które warto, aby znalazły się na Twoim talerzu. Zacznij zwracać uwagę co znajduje się w Twojej lodówce. Wszystko zaczyna się od tego do wkładamy do swojego żołądka. Potem przejdziemy do kolejnego poziomu. Warto zacząć od podstaw.

Oto lista produktów spożywczych:

RYBY – wspaniale jest dodać ryby morskie do swojej diety, aby wzmocnić nasze stawy i kości. Są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3. Znajdziesz je w makreli, łososiu, sardynkach i śledziach. Osoby, które nie lubią jeść ryb mogą spróbować zaprzyjaźnić się z łososiem. Możliwe, że smak łososia będzie dla was do zaakceptowania. 😉 Istnieje pewny spór w kwestii łososia hodowlanego i jego zawartości dobroczynnych kwasów tłuszczowych omega-3.

Spróbuję przybliżyć badanie między łososiem hodowlanym a dziko żyjącym łososiu w innym artykule. Zdaję sobie sprawę, że wyrosło wiele opinii na ten temat. Oprócz tego możesz w ogóle nie akceptować spożywania ryb, więc możesz wspomóc się suplementacją kwasami tłuszczowymi omega-3 w postaci zamkniętych kapsułek. Znajdziesz go na stronie sklepu NSP. KLIKNIJ LINK, aby Cię przeniosło do produktu.

PRODUKTY PEŁNOZIARNISTE, OWOCE I WARZYWA – Nie trzeba wspominać także o witaminach i błonniku, których potrzebujemy, aby cieszyć się zdrowym szkieletem. A, C, E, z grupy B oraz minerały takie jak cynk, magnez, potas selen. Owoce cytrusowe włącz do diety oraz warzywa takie jak jarmuż, brokuły, seler. Ważna przede wszystkim jest witamina C w owocach i warzywach, która wspiera syntezę kolagenu.

NABIAŁ – jeden z podstawowych składników odżywczych na stawy i kości. To dobre źródło wapnia, czyli jogurty, kefiry, sery, twarogi. Zawiera również białko potrzebne do budowy tkanki chrzęstnej stawów. O białku będziemy wspominać jeszcze w innych artykułach i produktach.

Jak wzmocnić szkielet za pomocą kolagenu (NSP)?

KOLAGEN – Wystarczy zacząć spożywać kolagen dobrej jakości, aby wzmocnić stawy i kości, które za to nam podziękują zwiększonym zakresem ruchowym. Kolagen jest głównym białkiem budulcowym w organizmie ludzkim. Występuje on w ścięgnach, kościach, skórze. Praktycznie cali jesteśmy zbudowaniu z kolagenu. Do najlepszego kolagenu moim zdaniem należy kolagen z naturessunshine NSP. Sama ostatnio go zamówiłam. 😉 Jak widzisz na ULOTCE jest to kolagen typu I i III, niczym niearomatyzowany i dobrze się wchłania, o zwiększonej rozpuszczalności. Po 3 miesiącach odczułam znaczną różnicę w pracy mojego układu kostnego. 😉 Oczywiście przełożyło się, to na mój zwiększony zakres ruchowy. Odczuwam wielką ulgę.

Musisz wiedzieć, że po jednym użyciu z dnia na dzień nie odczujesz natychmiastowej poprawy. Kolagen musi mieć czas na rozejście się po całym organizmie i na wchłonięcie się w tkanki chrzęstne. Biorąc lek przeciwbólowy, tylko pozbywasz się bólu na 24 godziny. Leki przeciwbólowe nie usuwają przyczyny bólu. Kolagen powoduje odbudowę chrząstki stawowej, czyli przyczyny bólu i jest to proces zajmujący więcej czasu. Z czystym sumieniem rekomenduję ten kolagen i jeśli chcesz, to przejdź na stronę NSP w celu rejestracji i zakupu KOLAGENU. KLIKNIJ TU.

Oto Jak Wzmocnić Stawy I Kości, Dzięki zestawowi z całym kompletem niezbędnych składników.

Numerem jeden w starcie o zdrowe stawy i kości jest zestaw odpowiednio skrojony na tego typu potrzebę. Oczywiście jest w nim opisywany wyżej kolagen plus inne niezbędne składniki i witaminy do szybszej regeneracji szkieletu. Zaoferuj sobie sprawność i dobrą kondycję. W skład wchodzi cały szereg opisywanych tutaj składników do ich odbudowy.

Skład zestawu:
Collagen
Cynk ALT
2 x EverFlex
Wapń Plus Witamina D
Witamina C bioflawonoidy
Witamina D3
Tei-fu – Balsam do masażu

Bądź mobilny. Zachowaj poczucie samodzielności! Odnośnik do całego zestawu znajdziesz TUTAJ. W razie pytań przy rejestracji, to zapraszam do kontaktu. Rejestrując konto w NSP masz wiele więcej korzyści niż kupując bez rejestracji. Jeśli napotkasz problemy z rejestracją i zakupem. Wszelkie pytania kieruj do mnie w zakładce KONTAKT. Z chęcią odpowiem. 😉 Dodatkowo w razie potwierdzenia, aby nie być gołosłowną możesz przejrzeć film Dr. Andrzeja Balcerzaka o tym, co to są nutraceutyki którymi są właśnie produkty z NSP i jakie wykazują działania zdrowotne. Pozdrawiam.

Podziel się:

Ten post ma 2 komentarzy

  1. ternia

    Cześć Bożena. Fajny opis i styl bloga. Widać blogosfera nie jest obcą dziedziną równie tak, jak opisywane suplementy 😉 Pozdrawiam.

Dodaj komentarz