Co to są nutraceutyki?

Co to są nutraceutyki?

Czy spotkałeś lub spotkałaś się z takim określeniem jak nutraceutyk? Dla mnie to określenie też było jeszcze jakiś czas temu tajemnicą. W tym wpisie pokrótce wyjaśnię, co to są nutraceutyki. Zapraszam. 😉 Poniżej dla leniwych do czytania umieściłam również film. 😉

W skrócie oznacza, to środek spożywczy lub suplement diety, który nie tylko ma właściwości odżywcze, ale też korzyści zdrowotne. Jest to element także leczniczy, jak i odżywczy. Zazwyczaj tylko leki traktujemy jako środki lecznicze, a okazuje się, że na drodze do zdrowia samo odżywianie i odpowiednia suplementacja jest kluczowym elementem.

Wcześniej na ból stawów i kości brałam tylko leki przeciwbólowe, nie myśląc o odpowiednim stanie odżywienia stawów i kości oraz całego organizmu. Teraz biorę lek tylko, wtedy gdy odczuwam nasilony ból. Na szczęście zdarza się to coraz rzadziej, a to dzięki temu, że włączyłam do diety produkty wzmacniające kości i stawy oraz dołączyłam do codziennej rutyny suplement diety kolagen. Pisałam o nim w poprzednim wpisie na temat: Jak wzmocnić stawy i kości.

Jeśli chodzi o Nutraceutyki, to inaczej zdrowy styl życia i higiena umysłowa. Dzięki nutraceutykom spowalniamy procesy starzenia się organizmu i zapobiegamy powstawaniu ewentualnym chorobom i stanom zapalnym. Włączając do życia spożywanie nutraceutyków dajemy sobie szansę na długie i zdrowe życie bez bólu i cierpienia.

Więcej dowiesz się z filmu dr. Andrzeja Balcerzaka, na którym wyjaśnia, co to są nutraceutyki.

Podobało się? To czym dysponuje w swoim magazynie Nature’s Sunshine, jest niczym innym jak nutraceutykami. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej ZAREJESTRUJ SIĘ i korzystaj z bogactwa produktów NSP. Bożena.

Podziel się:

Dodaj komentarz