jak wyregulować ciśnienie krwi

Jak uregulować ciśnienie krwi?

Co zrobić, aby uregulować ciśnienie krwi? Przeciętny Polak częściej doświadcza schorzeń spowodowanych nadciśnieniem krwi, niż inny Europejczyk. Nadciśnienie powoduje choroby, takie jak zawał serca lub udar mózgu. Statystyki sugerują, że co trzeci Polak cierpi na nadciśnienie i w dodatku może przez większość swojego życia o tym nie wiedzieć, dopóki nie doświadczy przykrych następstw wymienionych wyżej. Zatem co zrobić, aby się dowiedzieć, jakie ciśnienie tętnicze panuje w naszym ciele i jak w razie nadciśnienia zacząć wpływać na jego uregulowanie do prawidłowego poziomu?

Zapraszam do kolejnego wpisu. Bożena. 😉

Jak uregulować ciśnienie krwi? Zatem zaczynajmy. Dane o liczbie Polaków cierpiących na nadciśnienie wynikają z danych Narodowego Funduszu Zdrowia. Aby uniknąć zażywania leków, można zacząć wpływać na uregulowanie ciśnienia naturalnymi sposobami. W pierwszej kolejności rozważmy ewentualne przyczyny nadciśnienia. Warto przeanalizować styl naszego życia, aby się dowiedzieć co spowodowało nasze powtarzalne podwyższone ciśnienie krwi.

Prawidłowy poziom ciśnienia, to 120/80 mm Hg. Możemy stwierdzić, że mamy do czynienia z nadciśnieniem, gdy poziom ciśnienia tętniczego krwi skurczowego wskazuje powyżej 140 mmHg, a tętnicze rozkurczowe – powyżej 90 mmHg. Może to być chwilowe podwyższone ciśnienie pod wpływem stresu, radości, nagłych emocji itp. Jeśli jednak się okaże, że podwyższone poziomy w spoczynku są powtarzalne i za pomocą aparatu do badania ciśnienia obserwujemy coraz częściej podwyższony wynik, to już mowa o nadciśnieniu.

Jak uregulować ciśnienie krwi?

W pierwszej kolejności to sposób naszego odżywiania. Tak, wiem znowu się powtarzam. 🙂 Niestety aspekt odżywiania będzie w każdym wpisie, ponieważ jest on kluczowym czynnikiem, który się tyczy każdego poziomu kondycji i zdrowia naszego organizmu. Jesteśmy tym, co jemy i nietrudno sobie wyobrazić, że wartościowe produkty odżywcze przetwarzane w naszym organizmie wykorzystane są na prawidłową regulację wszystkich funkcji życiowych. Ostatnio w artykule pisałam, jak naturalnie zwiększyć odporność i też przytoczyłam racjonalne odżywianie jako kluczową rolę. W tym przypadku także ciśnienie krwi również jest uzależnione od sposobu odżywiania. Wszelkie minerały i witaminy są niezbędne do życia. Najlepiej, jeśli pochodzą one z naturalnego źródła.

Wracając do nadciśnienia, to w diecie powinno znajdować się dużo potasu. Potas reguluje ciśnienie krwi do prawidłowego poziomu ponieważ, jeśli chodzi o farmakologię często stosuje się leki na nadciśnienie o działaniu moczopędnym. Zatem, jeśli zależy nam o naturalnym obniżeniu ciśnienia nawet o 4 kreski, potas będzie podstawowym krokiem w walce z nadciśnieniem. Zadbaj o dietę i wprowadź do jadłospisu owoce i warzywa bogate w potas. Są to banany, arbuz, burak czerwony, pomidory, szpinak oraz Pan fasola. 🙂 Mowa o bohaterze na talerzu oczywiście, ale dawka śmiechu z seriali komediowych zapewne polepszy nasz stan zdrowia.

Ogranicz palenie, pij więcej wody, spaceruj…

Palisz papierosy? Spróbuj ograniczyć, chociaż liczbę wypalanych papierosów. Palenie też przyczynia się do nadciśnienia krwi. Nawodnienie, to kolejny czynnik, który powtarzałam w kilku wpisach. Nawodnienie także pomoże nam uregulować ciśnienie krwi i wpłynie pozytywnie na nasz układ pokarmowy, skórę i mózg. Umiarkowana aktywność fizyczna jest również kluczową kwestią w walce o dobry poziom ciśnienia krwi. Spacery na świeżym powietrzu przerywane odpoczynkiem na kilka głębokich wdechów. Pamiętaj, że to nie ma być forsowanie ciała, tylko relaksujący spacer, który z czasem możesz zamienić w szybki marsz. Stopniowo i odpowiedzialnie. Oto podstawowe wskazówki, aby naturalnie uregulować ciśnienie krwi.

Najnowszy naturalny produkt NSP, który rzeczowo zajmie się twoim nadciśnieniem.

Gotu Kola to, najnowszy produkt w ofercie Nature’s Sunshine Products Poland. Każda kapsułka produktu to 395 mg wąkrotki azjatyckiej (Centella asiatica L.). Wąkrotka azjatycka to roślina występująca w tropikalnych i subtropikalnych regionach świata. To roślina znana ludzkości od tysięcy lat ze swoich zdrowotnych właściwości. Obecnie działanie wąkrotki wciąż podlega wielu badaniom. Wąkrotka azjatyckiej ma pozytywny wpływ na nasz organizm poprzez właściwości takie, jak utrzymanie prawidłowego krążenia żylnego, dzięki czemu pomaga uniknąć dyskomfortu związanego z uczuciem zmęczonych i ciężkich nóg. Harmonizuje funkcje układu krążenia oraz przyczynia się do jego prawidłowego funkcjonowania.


SKŁADNIKI:
Część nadziemna wątrotki azjatyckiej (Centella asiatica), otoczka kapsułki (żelatyna).


KLUCZOWE SKŁADNIKI:
Wąkrotka azjatycka – 395 mg w każdej kapsułce


ZALECANA PORCJA DO SPOŻYCIA W CIĄGU DNIA:
1 kapsułka raz dziennie w trakcie posiłku. Cena na pewno Cię zaskoczy. Link do produktu najdziesz TUTAJ.

Podziel się:

Dodaj komentarz